Dzień dobry.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wykonywane w Polsce, więc wspieramy naszą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są wytwarzane w fabryce we Wronkach posiadającym własne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja obejmuje wyroby gotowe - szczotki i wyciory oraz materiały do ich produkcji.
Takie laboratorium pozwala na sprawdzanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to weryfikowanie wyrywkowe wprost przeciwnie, każda szczotka jest sprawdzana na urządzeniach obrotowych. Czyli mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w ciągu pracy.
Szczotki druciane rozszerzamy o nowe rozmiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

Jak pracować szczotką?
Pytanie proste ale patrząc na pracowników, którzy myślą, że im mocniej nacisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut zauważamy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie a tylko na końcu ma ostre krawędzie powstałe w trakcie cięcia drutu. I tu mamy rozwiązanie: należy tak pracować szczotką aby ostre brzegi wykonywały pracę . Czyli jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą tarły bokami. W przypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są ryflowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to rekomenduje się pracę taką jak opisałem powyżej. Rozwiązaniem jest używanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma stale część drutów zwróconych pod włos, jest bardzo sztywna ale nadzwyczaj efektywna w pracy i trwała.

Na koniec jeszcze 3 ważne tematy: BHP, prędkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu zajebiście zabezpieczą nam oczy przed drobinkami rdzy i ewentualnymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.

Powyżej wycior stalowy 10 mm nim rzeba pracować zawsze w prawo, nawet przy wyciąganiu.
Prędkość obrotowa będzie kluczowa w wypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 poleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest prosty takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, proszę sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu klienci z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może kosztowne ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm zakładać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to rekomenduję optymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to można 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę bezpiecznej pracy.