Nowości w ofercie narzędzi Knipexa cz1

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Kategoria: Nowości w domtechniczny24.pl

Cześć Pierwsza innowacji i nowych produktów Knipexa. 

Pierwszy artykuł dotyczył ogólnej tematyki narzędzi ręczych Kniex, rodzaje i typy.
Opiszę dwa bardzo ciekawe narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych drutem stalowym.

Innowacje szczypce Cobra Knipex - Otworzyć, dosunąć, chwycić!

Bardzo interesujące i pomocne rozwiązanie, w którym dopasowanie do średnicy chwytanego przedmiotu następuje samoczynnie, przez dosunięcie szczęk szczypiec.


Opis:
Dodatkowo szybkie ustawienie bezpośrednio na chwytanym przedmiocie poprzez zsunięcie rękojeści.
Łączy niezawodną blokadę sworznia z dodatkową funkcją dosuwania, która ułatwia pracę w szczelinach i trudno dostępnych miejscach.
Nastawienie następuje bezpośrednio przez dosunięcie do chwytanego przedmiotu.
Wypróbowany mechanizm zapadkowy aktywowany pod wpływem obciążenia. Położenie rękojeści zostaje wówczas zablokowana i można ją zmienić tylko po naciśnięciu przycisku.
W celu ponownego aktywowania funkcji dosuwania, należy odblokować rygiel za pomocą przycisku i rozsunąć całkowicie szczypce.
Narzędzie zostało wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo do twardości około 61 HRC. Zęby na szczękach są faktycznie solidne w czasie testów skrawały mmocowaną rurkę instalacyjną. Po bliższym obejrzeniu szczęk nie dostrzegliśmy żadnych śladów. Jak dla nas rewelacja.

Szypce produkowane są w kilku wersjach, jedna z nich to Cobra® QuickSet, opisana powyżej, inne to specjalistyczne rozwiązania do zaciskania opasek, łamania glazury czy dokręcania rur pokrytych chromem.
I drugi produkt nożyce do kabli (z mechanizmem zapadkowym) do kabli zbrojonych drutem stalowym (SWA).

https://domtechniczny24.pl/no%C5%BCyce-do-ci%C4%99cia-kabli1.html


Zdarza się tak, że trzeba obciąć przewód wzmocniony oplotem z drutu stalowego. Zazwyczaj taki oplot jest zrobiony z drutu ocynkowanego stalowego. Standardowe nożyce nie są do tego dostosowane. Rozwiązaniem są prezentowane nożyce, a marka Knipex gwarantuje solidne wykonanie. Nożyce mają wymienne ostrza. Należy pamiętać aby nie stosować ostrzy z okrągłym otworem tylko z z otworem w kształcie trapezu.
Nożyce te przecinają kable w oplocie z drutu stalowego o średnicy do 45 mm / 380 mm2 (np. 4 x 95 mm2) przy pomocy jednej lub dwóch rąk.
Proste w obsłudze dzięki niewielkiej masie (800 g) i zwartej konstrukcji (długość 315 mm) – nadają się do miejsc trudno dostępnych.
Ostrza precyzyjnie szlifowane i hartowane indukcyjnie umożliwiają czyste cięcie bez odkształcania brzegów. Wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej w oleju.
Zastosowano w nich innowacyjny trójstopniowy mechanizm zapadkowy o dużym przełożeniu, z podpórką do położenia narzędzia podczas cięcia.
Uwaga !! Nie nadaje się do cięcia kabli ACSR oraz lin stalowych!
Pozdrawiam.

NIVEL SYSTEM lasery obrotowe

Tuesday the 18th. Free Joomla 2.5 Templates. Custom text here
Copyright 2012

©