Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam

Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wycinaki stosuje się wszędzie tam gdzie trzeba wykonać kilka otworów o średnicach przekraczających 13 mm w blachach o grubości nie przekraczającej 2 mm. Na ogół są to szafy sterujęca, blachy w zbiornikach itd. Otwory można wykonać bez konieczności wiercenia otwornicami, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarek o dużym momencie obrotowym. Ponad tojest dużo wiórów do okoła i trzeba je usunąć.
Oferowane przez nas wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które usprawnia robotę. Wykrojnik nie obraca się w trakcie wycinania.
Wykrojniki są przeznaczone do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali nierdzewnej, z miedzi i jej stopów.
Ponad to wykonany otwór ma doprą dokładność i jest gotowy, nie ma konieczności gradowania, choć czasem zdarza się, że z jednej strony powstanie krawędź.


Rozpoczynając pracę, trzeba się upewnić, że mamy swobodne dojście do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę dociągową. Wielkość otworu powinna być taka sama jak śruby. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem choinką. Potem smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, najleprzy jest smar grafitowy lub inny do dużych nacisków. Uwaga! nie używać smaru typu WD.
W następnej kolejności wkładamy do otwory śrubę z tależem dystansowym i nakręcamy na nią matrycę wieloostrzową. Bez pośpiechu dokręcamy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy tak długo, aż matryca nie wytnie otworu. Pod koniec będziemy wyraźnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie znak, że otwór jest gotowy. Rozkręcamy całość i gotowe.
Wykrojniki moża nabyć w zestawie z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.

https://domtechniczny24.pl/wykrojniki-%C5%9Brubowe.html


Gwarancją solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wykrojnikach do różnego typu półproduktów.