Witam
Tak se oglądałem te nowiuteńkie szlifierki Boscha i modyfikacyj w sumie nie jest dużo. To, co rzuca się w oczy to nowe rozwiązanie przycisku do klinowania tarczy, dotąd sporządzali takie okrągłe z nieco odstającą jedną połówką. Na chwilę obecną są prostokątne i gładko się chowają. W sumie to nigdy nie mieliśmy reklamacji na defekt takiego guzika. Ale może Bosch miał i z tego względu zmienili.

Nowe szlifierki kątowe wymienią modele klasy od 800 watów do 1400 watów. Każdy z dziewięciu typów ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest zaopatrzony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w zestawieniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i najdłuższa żywotność pomiędzy sprzętów tej klasy zostały zaświadczone w niezależnych testach przeprowadzonych przez znaną niemiecką jednostkę SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.
Mało tego, większy guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa regulacja osłony tarczy umożliwiają bardziej komfortową obsługę. Pionierskie rozwiązania techniczne wdrożone w szlifierkach kątowych przekładają się na bezpośrednie korzyści dla fachowców: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstość i wydatki czynności serwisowych, natomiast wieloraki plik zabezpieczeń daje konsumentom pewność, że sprzęt spełnia coraz wyższe wymagania w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Użycie oryginalnego wypróbowanego osprzętu Bosch umożliwia uzyskać najlepsze wyniki w czasie wykorzystywania elektronarzędzi w pracy: przecinania kątowników i profili stalowych, rur i prętów, blach i płyt metalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z stopów kolorowych, polerowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania powierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy celowo przewidziana szlifierka Bosch GWS INOX 125 ).

Na szczęście nie ma już tego modelu. Powiem tak nie udała im się ta konstrukcja. Szybko wycofana i generalnie nie polecam.

Polecam wszystkie modele z standarową prędkością i mocą minimum 1400 W -https://domtechniczny24.pl/szlifierki-k%C4%85towe-%C5%9Brednica-125.html

Oczyszczanie z rdzy i innych zabrudzeń do tego się nadaja. Ponadto, szlifierkami kątowymi Bosch można także przecinać beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeżeli zastosujemy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z powierzchni drewnianych.