Czołem
Trochę nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to nowa frezarka, która zastąpi dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowa frezarka oprócz designu ma trochę patentów. Ergonomiczny przełącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa także po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, innymi słowy niemało, ale biorąc pod uwagę porządny i masywny korpus oraz wydajny silnik 1600W z CE to nie powinno być kłopotu z obsługą. I jeszcze Bosch tak opracował górną powierzchnię, że można bez kłopotu położyć ją do góry nogami i wymienić frez 8mm kształtowy albo inny.. Górna pokrywa jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma również przezroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że taki banał czasami pomaga w pracy.
Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Korpus silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją opisałem wyżej, na dodatek posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki można bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają zaczepy dopasowane do frezow 8 mm i 12 mm.