Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Frezy ze stali szybkotnącej o różnych zarysach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewno, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Nienagannie naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają bruzdy profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Bardzo małe główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Surowce obrabiane to: drewno, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, aluminium.

Frezy węglikowe wytworzone są z bardzo trwałych węglików spiekanych. Dremel wytwarza je w różnych zarysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są ogromnie trwałe i skuteczne w pracy. Przydają się do obróbki stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są nader trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drzewo, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.