Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kamienie szlifierskie do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wyrabiane są w różnych obrysach i wielkościach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, polerowania spoin i lutów. Świetnie usuwają zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z widocznymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z grupy produktów z systemem szybkiej wymiany. Może trochę kosztuje, ale jak w trakcie pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza bardzo dobrze nadaje się do wykańczania i wygładzania różnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy. Więcej opisów na stronie - http://sklepdremel.pl/

Ściernice z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, granitu. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od typu łańcucha wybieramy właściwą średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie absolutnie tępy.