Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wspomniany asortyment Dremela służy do wykańczania i ewentualnie satynowania powierzchni. Jest to końcowy cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Perfekcyjne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są przeznaczone do obróbki końcowej miedzi i mosiądzu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i wygładzają rysy. Dlatego że są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko pamiętać, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Następna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny owczej o średniej gęstości. Doskonały do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do polerowania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej powierzchni sprawić piękne lustro.
Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one precyzyjnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi nadawać połysk stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, ścieranie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie drapią one nawierzchni, bo są miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z stali nierdzewnej. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie przynoszą wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym nader mało się pisze. Jest to fakturowanie drzewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Rezultat jest bardzo atrakcyjny warto spróbować.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Frezy ze stali szybkotnącej o różnych zarysach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewno, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Nienagannie naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają bruzdy profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Bardzo małe główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Surowce obrabiane to: drewno, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, aluminium.

Frezy węglikowe wytworzone są z bardzo trwałych węglików spiekanych. Dremel wytwarza je w różnych zarysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są ogromnie trwałe i skuteczne w pracy. Przydają się do obróbki stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są nader trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drzewo, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Najmocniejszy i w najwyższym stopniu rozbudowany model miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest przełącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na optymalną moc nawet przy małych obrotach. Skuteczny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

Najbardziej niezawodny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany przełącznik obrotów efektywny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych sztuk. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeśli potrzeba coś naprawdę niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do dowolnego modelu Dremela, współgrają do niego wszelkie przystawki i osprzęt.

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale chyba cieszył się tak znacznym uznaniem że firma zdecydowała się wprowadzić go na nowo. Poza tym ma szansę konkurować z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kamienie szlifierskie do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wyrabiane są w różnych obrysach i wielkościach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, polerowania spoin i lutów. Świetnie usuwają zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z widocznymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z grupy produktów z systemem szybkiej wymiany. Może trochę kosztuje, ale jak w trakcie pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza bardzo dobrze nadaje się do wykańczania i wygładzania różnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy. Więcej opisów na stronie - http://sklepdremel.pl/

Ściernice z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, granitu. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od typu łańcucha wybieramy właściwą średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie absolutnie tępy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Najmniejszy z rodziny akumulatorowych miniszlifierek Dremel 7700. Zaopatrzony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Drobne, dopracowane urządzenie znajdzie użytek w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z użyciem małych frezów i narzędzi polerskich. Cechy tych mininarzędzi w porównaniu z konkuręcją to moć bo co do niezawodności to różnie bywa, ale naprawiają więc nie ma się co przejmować. Zapraszam do naszego działu: https://domtechniczny24.pl/elektronarz%C4%99dzia-precyzyjne.html

Miniszlifierka Dremel 8000 to ogromnie użyteczne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe elektronarzędzie. Zostało wyposażone bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim zakresem 35000 obr/min. Dzięki użyciu akumulatora litowo jonowego można nim wykonywać pracę stale bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do prac profesjonalnych i amatorskich. Do kupienia w Dom Techniczny.

Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Co nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale również litowo jonowy, z całą pulą zalet. Szlifierka utrzymuje moc przez długi czas pomimo braku ładowania, akumulator można naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został wyposażony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

Najbardziej rozbudowane narzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Mocny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Przecinanie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny wyłącznik obrotów i samohamujący silnik.

Informacje o osprzęcie poszeregowałem w sposób następujący , najpierw:

informacje o rodzajach i typach szczotek i końcówek polerskich.

Potem info o frezach do drewna i metalu.

I na koniec żeby nie przedłużać tekst o ściernicach dremelowskich.